Reklama

Reklama

RMF: Nastolatki zabiły ojca-tyrana. "Życie z nim było gorsze niż piekło"

​Aurelia Dunduk, matka trzech nastoletnich Rosjanek oskarżonych o zabicie ojca, który się nad nimi znęcał, wspomina pierwsze chwile, gdy dowiedziała się o morderstwie. Przyznaje, że nie dziwi się swoim córkom, gdyż swojego byłego partnera Michaiła Chaczaturiana uważała za tyrana.

Pod koniec lipca w bloku w Moskwie służby znalazło ciało 56-letniego mężczyzny. Zginął od ponad 30 uderzeń nożem w szyję i klatkę piersiową. Okazało się, że za zabójstwem stoją trzy jego córki w wieku 17, 18 i 19 lat.

39-letnia matka dziewczyn Aurelia Dunduk swojego byłego męża nazywa "tyranem". Wspomina, że kiedy jeszcze z nim mieszkała z mężczyzną, była "jak zombie". W chwili, gdy brała ślub, miała 17 lat, on - 34. Przez pierwsze pięć lat zabraniał jej wychodzenia z domu. Nie mogła bez jego zgody porozmawiać nawet przez telefon. Bił ją, gdy chciała zobaczyć się z własną matką. "Nie odczuwałam radości, myślę, że to było gorsze niż piekło" - przyznaje.

Reklama

Miał broń, groził, że zabije

Wspomina, że w mieszkaniu mieli dużo broni - Chaczaturian kolekcjonował pistolety i karabiny. Często strzelał w ściany, w mieszkaniu były dziury po kulach. "Groził nam, że zabije nas wszystkich. 'Zabiorę cię do lasu, zabiję i nikt cię nie znajdzie- mówi Dunduk.

Tyran zaczął działać coraz bardziej radykalnie. Najpierw wyrzucił z domu ich 16-letniego syna. Trzy lata temu wyrzucił z kolei samą Dunduk. Mężczyzna przyłożył jej pistolet do skroni. "Jeśli chcesz żyć, to nie doprowadzaj mnie do grzechu. Odejdź teraz" - powiedział. Najpierw wyjechała do rodzinnej Mołdawii, ale potem wróciła do Moskwy, by być bliżej córek.

Matka nie znała prawdy

Utrzymywanie kontaktu z dziewczynkami nie było najłatwiejsze. Były one śledzone przez kuzyna na polecenie Chaczaturiana. Dunduk utrzymywała z nimi kontakt za pośrednictwem szkolnych znajomych nastolatek. Mówi, że dziewczyny nigdy nie mówiły, że ojciec się nad nimi znęca. 

Matka wielokrotnie zgłaszała sprawę na policję, jednak ta odmawiała przyjęcia wezwania.

Wspomina także pierwsze godziny po śmierci Chaczaturiana. "Syn zadzwonił: mamo, coś jest z dziewczynami, ktoś umarł. Wezwałam taksówkę, na miejscu byli już policjanci. Wszystko było we krwi. Nic nie rozumiałam co się działo, wszystko było jak we mgle. Dziewczyny przytuliły mnie" - mówi.

Nawet 20 lat więzienia

Dziewczynom za zabójstwo ojca grozi nawet po 20 lat więzienia. Śledztwo w tej sprawie utrudnia rodzina Michaiła Chaczaturiana. Wymienili zamki w drzwiach jego mieszkania, a także wynieśli niektóre rzeczy, m.in. istotne dla sprawy dokumenty.

Dodatkowo media informują, że nastolatkom nie udzielono pomocy psychologicznej. Dziewczęta mają oznaki depresji. 

(az)

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy