Reklama

Reklama

RMF: Most nad Sundem zamknięty. Duża akcja duńskiej policji

Most łączący Danię ze Szwecją został w piątek tymczasowo zamknięty ze względów bezpieczeństwa. "Spełniliśmy żądanie duńskiej policji" – powiedziała Anna Göransson z komendy głównej policji w Szwecji.

Oprócz mostu nad Sundem, którym prowadzony jest ruch samochodowy, zamknięto most nad Wielkim Bełtem, łączący wyspy Zelandię i Fionię, którym jadą pociągi.

Wstrzymano także promy, płynące na najbardziej zaludnioną duńską wyspę Zelandia, na której położona jest Kopenhaga oraz te kursujące między Danią, Szwecją a Niemcami.

Według informacji władz policja poszukuje trzech osób jadących czarnym, pochodzącym z wypożyczalni Volvo V90 na szwedzkiej rejestracji, mających związek z poważnym przestępstwem. Nie sprecyzowano, o jakie przestępstwo chodzi, ale szwedzki dziennik "Aftonbladet", powołując się na anonimowe źródła policyjne, podał, że poszukiwani zamieszani są w porwanie na terenie Danii.

Reklama

Akcja duńskiej policji nie wypłynęła na ruch lotniczy - samoloty na stołecznym lotnisku Kastrup startowały i lądowały zgodnie z planem. 

Przed godz. 17 podano, że ruch samochodowy, kolejowy, jak i promowy został już przywrócony. Policja na razie nie podała informacji o tym, czy udało jej się schwytać podejrzanych.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne