RMF: Hakerzy wykradli dane bankowe dwóch milionów klientów
Wielki atak hakerów na potężną francuską grupę medialną TF1. Według nadsekwańskiej prasy wykradzione zostały dane osobowe i informacje bankowe – w tym numery kart kredytowych – blisko dwóch milionów klientów.
Hakerzy z grupy o nazwie Linker Squad przesłali nadsekwańskim mediom zrzuty ekranów, które dowodzą, że udało im się wykraść dane osobowe, informacje dotyczące kont bankowych i kart kredytowych oraz m.in. adresy e-mailowe blisko dwóch milionów Francuzów.
Sprawcy twierdzą, że atakują wielkie koncerny, które chcą ich zdaniem rządzić światem - zamierzają zniszczyć "ślepe zaufanie", jakim darzą je klienci.
Nie kryją, że planują sprzedać wykradzione dane organizacjom mafijnym - chyba, że TF1 zdecyduje się zapłacić im wysoką sumę, by temu zapobiec.
Potężna francuska grupa medialna TF1, do której należy m.in. największa nadsekwańska sieć telewizyjna o tej samej nazwie, oskarża o niedopatrzenia firmę zajmującą się prenumeratami prasowymi.
Przedstawiciele TF1 zapewniają, że luki w bezpieczeństwie zostały usunięte w ciągu kilku godzin po ataku.