Reklama

Reklama

RMF: 29-latek apelował o "odcinanie głów niewiernym"

Afera w jednym z największych szpitali w Marsylii we Francji. Aresztowany został odbywający tam praktykę muzułmański student medycyny, który pod pseudonimem "Al Skalpel" nawoływał w internecie do "odcinania głów niewiernym".

Policja próbuje ustalić, czy 29-letni student medycyny, pochodzący z rodziny arabskich imigrantów, miał wspólników w wielkim szpitalu "De la Timone" w Marsylii. Według MSW, student został schwytany, kiedy próbował uciec do Syrii.

29-latek pisał w internecie, że "ciało każdego niewiernego powinno składać się z odciętej głowy i reszty organów". Dodawał jednak, że skalpel do tego nie wystarczy - potrzebne są maczety.

Lekarze pracujący w szpitalu zapewniają, że ten student medycyny poprawnie wykonywał swoje obowiązki na oddziale chirurgicznym. Nikt nie zdawał sobie sprawy, że może on być groźnym muzułmańskim ekstremistą.

Reklama

(ag)

Marek Gładysz

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy