Reklama

Reklama

RMF 24: Piotr Kupiec zatrzymany w Wielkiej Brytanii? Policja prowadzi weryfikację

W ręce brytyjskich policjantów wpadł prawdopodobnie Piotr Kupiec – jeden z najbardziej poszukiwanych polskich przestępców – dowiedział się reporter śledczy RMF FM. Pseudokibic Wisły Kraków jest podejrzany o zabójstwo w 2007 roku kibica Korony Kielce. Doi tej pory wiadomo było, że mężczyzna ukrywa się gdzieś na Wyspach Brytyjskich.

O Piotrze Kupcu było głośno, kiedy w lipcu ubiegłego roku przez pomyłkę zatrzymano w Londynie Polaka o tych samych danych osobowych. Po sprawdzeniu okazało się jednak, że nie jest on poszukiwanym przez policje przestępcą.

Brytyjczycy działali na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania Piotra Kupca, który wydany został w sierpniu 2008 roku. Jednak do Krzysztofa Rutkowskiego zgłosiła się wówczas matka zatrzymanego mężczyzny, która twierdziła, że jej syn to nie poszukiwany Piotr Kupiec. Nie zgadzała się dokładna data urodzenia - zgodny był tylko rok urodzenia, niezgodne natomiast imiona rodziców zatrzymanego i poszukiwanego.

Reklama

Z informacji reportera RMF FM wynika, że tym razem zgadzają się dane personalne, również rysopis odpowiada poszukiwanemu. Obecnie policja sprawdza linie papilarne zatrzymanego. Jeżeli tutaj też będzie zgodność, mężczyzna - który siedzi teraz w brytyjskim sądzie - zostanie deportowany do Polski. 

Poszukiwany za zabójstwo kibica Korony

We wrześniu 2007 roku po meczu Korony Kielce z Legią Warszawa doszło w Kielcach do bójki pseudokibiców Wisły Kraków z fanami Korony. Dwaj kielczanie zostali wówczas ranieni ostrym narzędziem. Jeden z nich zmarł. O dokonanie zabójstwa i usiłowanie zabójstwa prokuratura podejrzewa Piotra Kupca, kibola Wisły Kraków, który zaraz po tragicznych wydarzeniach zniknął.

Poszukiwany został umieszczony na policyjnej top liście najbardziej niebezpiecznych polskich przestępców. Z uwagi na ustalenia, że opuścił Polskę i przebywa na terenie Unii Europejskiej, w działania został włączony Interpol, a za poszukiwanym wydany został Europejski Nakaz Aresztowania. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy