Reklama

Reklama

Ricardo Piglia nie żyje. Argentyński pisarz miał 75 lat

W piątek zmarł w Buenos Aires w wieku 75 lat jeden z czołowych argentyńskich pisarzy, krytyków literackich i eseistów Ricardo Piglia.

Pisarz przez wiele lat mieszkał w Stanach Zjednoczonych, ale przed kilku miesiącami powrócił do Argentyny i osiadł w Buenos Aires. Był autorem takich powieści jak "Sztuczne oddychanie" (1980), "Spalona forsa" (1997), czy "Nieobecne miasto" (1992).

Był też laureatem wielu nagród, w tym w 2011 r. nagrody Ricardo Gallegos, najbardziej prestiżowej nagrody literackiej w Ameryce Łacińskiej.

Piglia wykładał ponadto literaturę iberoamerykańską na uniwersytetach w Buenos Aires, Princeton i w Kalifornii.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy