Reklama

Reklama

RIA: Białoruś zatrzymała ponad 11 500 nielegalnych migrantów

Białoruś zatrzymała ponad 11 500 nielegalnych imigrantów w 2021 roku - podała w czwartek rosyjska agencja informacyjna RIA, powołując się na słowa białoruskiej Rady Bezpieczeństwa. Z danych tych wynika, że około 5 tysięcy osób deportowano z kraju.

RIA powołała się na słowa białoruskiego generała Alexandra Volfovicha.

Powiedział on, że lot ewakuacyjny z Iraku zaplanowany na czwartek nie odbył się. Na lotnisku czekało około 200 migrantów, którzy mieli chcieć dostać się na Białoruś.

Agresywni migranci forsowali granicę

- Ponad 230 agresywnych migrantów forsowało w środę wieczorem granicę z Polską w okolicach Czeremchy (woj. podlaskie). Zostali zawróceni na Białoruś. Kilka osób trafiło do szpitala i placówek SG - poinformowała w czwartek PAP rzecznik Straży Granicznej por. Anna Michalska.

Grupa naparła na zaporę techniczną z drutu kolczastego. Cudzoziemcy zachowywali się agresywnie, rzucali kamieniami, konarami drzew w polskich funkcjonariuszy. W ataku na polskich funkcjonariuszy Straży Granicznej, migrantów wspierały służby białoruskie. Oślepiały naszych pograniczników światłami stroboskopowymi i laserami.

Reklama

Atakujący rzucili na nasze zapory kłody drzew. - Zniszczyli ogrodzenie i 232-osobowa grupa wdarła się na kilkanaście metrów na teren Polski - informuje Michalska. Polacy stawili zdecydowany opór. - Funkcjonariusze poinformowali ich o konieczności opuszczenia terytorium Polski i odprowadzili do linii granicy - dodaje.

- Pięciu migrantów trafiło do szpitala. Osoby te były wycieńczone, ale - zgodnie z informacją uzyskaną od lekarzy - ich stan zdrowia umożliwi im opuszczenie lecznicy - informuje.

Reklama

Reklama

Reklama