Reklama

Reklama

Rewolucja w McDonald's na Wyspach. Pierwsza taka podwyżka cen od 14 lat

Szalejące ceny produktów spożywczych i rosnące koszty obsługi zmusiły McDonald's w Wielkiej Brytanii do podwyżek cen. Pierwszy raz od 14 lat wiele pozycji z menu będzie droższych - w tym kultowy cheesburger. Sieć tłumaczy swoją decyzję rosnącą inflacją.

Z 99 pensów (5,49 zł) do 1,19 funta (6,60 zł), czyli aż o 20 pensów (ponad 1 zł) zdrożeje uwielbiany nie tylko na Wyspach cheesburger - sztandarowa kanapka sprzedawana w McDonald's na całym świecie. Do tej pory klienci mogli cieszyć się mięsnym przysmakiem w bułce z dodatkiem sera za mniej niż funta. Od środy 27 lipca ta symboliczna cena odchodzi w zapomnienie.

Przedstawiciele sieci uzasadniają to posunięcie odczuwaniem skutków inflacji nie tylko przez firmę, ale i franczyzobiorców, którzy są właścicielami i operatorami restauracji oraz dostawców. Podwyżki były więc nieuniknione. Wiadomo już, że ceny wielu posiłków sprzedawanych w lokalach ze złotą literą "M" nad wejściem wzrosną średnio od 10 do 20 pensów - donosi "Mirror".

Reklama

Nowe ceny w McDonald's. Taniej już było

Podrożeją m.in. zestawy śniadaniowe, główne posiłki, box McNugget, McFlurry i duża kawa. Na tym samym poziomie zostaną ceny sałatek, wrapów i kanapki Mayo Chicken.

Alistair Macrow, dyrektor generalny McDonald's w Wielkiej Brytanii i Irlandii, powiedział mediom: - W takich chwilach wiemy, że zapewnianie doskonałej wartości jest ważne. Odkąd otworzyliśmy się w Wielkiej Brytanii w 1974 roku, zobowiązaliśmy się do oferowania smacznego jedzenia w przystępnych cenach i to zobowiązanie się nie zmieni - zapewnia. - Ale dzisiejsza presja oznacza, że podobnie jak wielu innych, musimy dokonać trudnych wyborów dotyczących naszych cen - przekonuje Macrow.

McDonald's jest świadom, że dla klientów podwyżki cen nie są dobrą wiadomością. - Opóźnialiśmy i minimalizowaliśmy te zmiany tak długo, jak mogliśmy. Będziemy nadal słuchać tego, czego od nas oczekujecie i niestrudzenie pracować, aby znaleźć rozwiązania dla dzisiejszych wyzwań związanych z kosztami, które wpływają na naszą działalność - wyjaśnia dyrektor regionalnego oddziału.

Inflacja uderzyła w McDonald's. Sieć ostrzega przed brakiem produktów

Popularna sieć fast food ostrzega też, że niektóre pozycje mogą być tymczasowe wycofane z menu ze względu na problemy z łańcuchem dostaw. W innych potrawach może brakować części składników. W niektórych lokalach McDonald's umieszczono plakaty informujące o ewentualnych niedogodnościach, aby klienci nie czuli się zaskoczeni zmianami.

Najnowsze dane pokazują, że wyższe ceny żywności i paliwa doprowadziły inflację do rekordowego w ciągu ostatnich 40 lat poziomu, wynoszącego 9,4 procent w czerwcu.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy