Reklama

Reuters: USA deportują nielegalnych migrantów

Do końca czerwca amerykański urząd imigracyjny przeprowadzi serię deportacji imigrantów, którzy nie posiadają dokumentów. Będą wśród nich matki z dziećmi, które dostały się do USA nielegalnie. Takie informacje przekazuje agencja Reuters.

Deportacje mają zostać przeprowadzone przede wszystkim z takich terenów, jak Teksas, Georgia i Karolina Północna.

Według Reutersa, będzie to największa tego typu operacja z tych planowanych w tym roku przez administrację Baracka Obamy.

Ostatnie tego typu akcje spotkały się z krytyką części polityków z partii demokratycznej, na czele których stoi kandydatka na prezydenta tego ugrupowania, była pierwsza dama Hillary Clinton. Swojego oburzenia nie kryło również środowisko adwokatów imigracyjnych.

Aresztowania a potem przymusowa deportacja ma dotyczyć matek z dziećmi, którym ze względu na złamanie przepisów imigracyjnych, już wcześniej nakazano opuszczenie Stanów Zjednoczonych.

Reklama

Akcja zatrzymań i wydalenie z kraju dotyczyć będzie również osób, które na terytorium USA dostały się bez opieki dorosłych, ale w ostatnim czasie skończyły 18 lat. Tego typu działania mają na celu zniechęcenie nielegalnych imigrantów do przyjazdu. .

Informacyjna Agencja Radiowa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy