Reklama

Remontował swoją kuchnię. Natknął się na obiekt sprzed 300 lat

Mieszkaniec Wielkiej Brytanii podczas remontu kuchni natknął się pod podłogą na artefakt sprzed 300 lat. Po skuciu kafelków, jego oczom ukazała się głęboka na ponad pięć metrów studnia. 48-latek postanowił wyremontować obiekt i zacząć z niego korzystać.

Zaskakującego odkrycia dokonał właściciel domu w brytyjskim hrabstwie Cheshire. 48-latek postanowił wyremontować swoją kuchnię. Podczas skuwania podłogi mężczyzna natrafił na ziemię zmieszaną ze żwirem. Otoczona była pierścieniem z cegieł.

Były hydraulik postanowił zbadać sprawę. Mężczyzna natknął się głębiej na spore ilości wody. Ostatecznie okazało się, że 48-latek znalazł nieczynną studnię sprzed 300 lat.

Mężczyzna podzielił się swoim odkryciem w mediach społecznościowych. 48-latek opublikował na TikToku film ukazujący znalezisko pod podłogą domu z XVIII wieku. Wideo zebrało blisko 12 mln wyświetleń.

Reklama

Wielka Brytania: Niezwykłe odkrycie pod podłogą domu

Na kolejnym filmie były hydraulik występujący pod pseudonimem "mortylad" podzielił się z obserwującymi kolejnymi ujęciami studni. Ze wstępnych pomiarów wynika, że ma ona ponad 5 metrów głębokości. Świeża woda wypełnia ją mniej więcej do połowy.

Mężczyzna stwierdził, że po przespaniu się z problemem postanowił wyremontować obiekt. 48-latek opisał, że zamierza korzystać ze studni jako z elementu dekoracyjnego.

- Będzie oświetlona i pokryta specjalnym szkłem, po którym można chodzić. Jest częścią historii naszego domu i chcemy ją zachować - wyjaśnił autor filmów.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: niezwykłe odkrycie | Wielka Brytania | studnia | remont | Dom

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy