Reklama

Reklama

"Relacje z Rosją w najniższym punkcie". Komisja Europejska odpowiada na słowa Ławrowa

Relacje z Rosją osiągnęły najniższy punkt. Rzecznik Komisji Europejskiej ds. międzynarodowych Peter Stano w taki sposób skomentował słowa szefa rosyjskiej dyplomacji. Siergiej Ławrow mówił wcześniej, że Moskwa jest gotowa do zerwania relacji z Unią Europejską.

- Niezależnie od tego, czy Ławrow powiedział to czy tamto, niezależnie od tego, jak Kreml próbował z tego się wycofywać, to co jest ważne dla UE to fakt, że stan relacji między UE a Rosją nie jest dobry. Właściwie osiągnął najniższy punkt - powiedział Stano.

- Układamy stosunki z innymi krajami w oparciu o wartości, nasze interesy, szacunek dla prawa międzynarodowego i zobowiązań, które na siebie przyjęliśmy. (...) Za każdym razem kiedy druga strona jest gotowa do takiej współpracy i dialogu. (...) Rosja dała jasno do zrozumienia, że nie jest gotowa, żeby iść w tym kierunku. Przez różne sygnały, a nie tylko przez jeden wywiad - podsumował rzecznik KE.

Reklama

Szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow powiedział wcześniej w wywiadzie telewizyjnym, że Moskwa jest gotowa do zerwania relacji z UE w przypadku sankcji, które będą zagrażały jej gospodarce. - Nie chcemy izolować się od życia międzynarodowego, ale trzeba być na to gotowym - dodał.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje