Reklama

Reklama

Rekordowe odszkodowanie w USA

Ława przysięgłych w St. Louis zasądziła 110 milionów dolarów na rzecz kobiety, która twierdzi, że zachorowała na raka z powodu używania pudru Johnson & Johnson. Firma zapowiedziała apelację.

Odszkodowanie wywalczyła 62-letnia mieszkanka stanu Wirginia, u której w 2012 roku zdiagnozowano raka jajnika. Kobieta twierdzi, że choroba była skutkiem używania przez 40 lat pudrów Johnson & Johnson zawierających talk. O werdykcie ławy przysięgłych dowiedziała się telefonicznie od swego adwokata, ponieważ z powodu przerzutów raka nie mogła pojawić się w sądzie. 

To czwarte wielomilionowe odszkodowanie, jakie sądy z St. Louis przyznały w podobnych sprawach. W trzech poprzednich najwyższa kara wyniosła 72 miliony dolarów. Łącznie w USA do sądów skierowano ponad 2000 spraw związanych ze szkodami dla zdrowia, jakie rzekomo wywołuje długotrwałe używanie talku. 

Koncern Johnson & Johnson wyraził współczucie dla chorych, ale zakwestionował wyrok sądu. Twierdzi, że nie ma naukowych dowodów na to, że talk powoduje raka jajnika. "Przygotowujemy się na kolejne procesy i nadal będziemy bronić bezpieczeństwa naszych pudrów" - czytamy w oświadczeniu koncernu.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy