Reklama

Reklama

Rekordowe odszkodowanie dla nałogowych palaczy

​Kanadyjskie firmy tytoniowe mają zapłacić rekordowe odszkodowanie ofiarom palenia. Zdecydował o tym sąd w prowincji Quebec po trwającym siedemnaście lat procesie.

Trzy firmy: Imperial Tobacco Canada, Rothmans Benson & Hedges i JTI-MacDonald mają wypłacić równowartość 12 miliardów amerykańskich dolarów. Tak wysokiej kwoty nie zasądzono w podobnych sprawach w całej historii Kanady. Ponad milion ludzi w pozwie zbiorowym argumentowało, że producenci nie ostrzegali należycie o szkodliwości palenia.

"To historyczny wyrok i nie chodzi tylko o odszkodowanie, ale także o zdrowie publiczne i odpowiedzialność", mówił w kanadyjskich mediach
publicznych reprezentujący ofiary prawnik, Bruce Johnston.

Palacze wskazywali na niemożność rzucenia nałogu oraz powstałe w wyniku palenia choroby: raka płuc i gardła oraz rozedmę płuc.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy