Reklama

Reklama

Rekiny w Hiszpanii. Media: Zamknięto pięć plaż

Hiszpańskie media informują, że pięć plaż w prowincji Barcelona, na północnym zachodzie Hiszpanii, zostało zamkniętych tymczasowo po pojawieniu się rekinów. Wskazują, że obecność tych zwierząt w wodach śródziemnomorskich jest niespodziewana.

Z nagrania opublikowanego w sieci wynika, że zaobserwowany u wybrzeży hiszpańskiej prowincji rekin to ostronos atlantycki. Zwierzę to uznawane jest za jedne z najszybszych wśród rekinów.

Katalońska rozgłośnia RAC1 przypomina, że w akwenie Morza Śródziemnego rekin tego gatunku widziany był ostatnio przed ponad dekadą. Tymczasem w ubiegłym tygodniu u brzegów prowincji Barcelona zaobserwowano jego trzy okazy.

Biolog: Rekinów będzie coraz więcej

W związku z tym, że rekiny przy barcelońskich plażach widzieli wypoczywający tam turyści z Rumunii w poniedziałek bukareszteńska telewizja Digi24 przeprowadziła rozmowy z biologami na temat zaobserwowanego u hiszpańskich brzegów fenomenu.

Reklama

Cytowany przez stację biolog Adrian Bilba uważa, że obecność rekinów będzie z roku na rok coraz powszechniejsza w rejonie Morza Śródziemnego w związku z poszukiwaniem przez te zwierzęta nowych miejsc żerowania. Dodał, że intensywna obecność człowieka na oceanach sprawiła, że aktywność ludzka "nie odstrasza już rekiny, a raczej je ciekawi".

Od 2020 roku większą obecność rekinów potwierdzają też biolodzy z Portugalii. Zwierzęta te widziane były szczególnie u południowych wybrzeży tego kraju.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy