Reklama

Reklama

Raport: Kobiety i mężczyźni będą równo traktowani za 132 lata

Kobiety i mężczyźni będą równo traktowani za 132 lata, a w minionym roku pandemia i konflikty sprawiły, że sytuacja kobiet i dziewcząt pogorszyła się - głosi raport Światowego Forum Ekonomicznego, który cytuje portal The Hill. Raport bada sytuację kobiet na świecie pod kątem możliwości zawodowych, edukacji, opieki zdrowotnej i władzy politycznej.

Raport bada sytuację kobiet na świecie pod kątem możliwości zawodowych, edukacji, opieki zdrowotnej i władzy politycznej.

Dyrektor wykonawczy Światowego Forum Ekonomicznego Saadia Zahidi podkreśliła, że konsekwencje pandemii i konfliktów pozostawiły trwałe ślady na rynku pracy dla kobiet i utrudniły ich sytuację.

Polki znikają z rynku pracy. Eksperci wymieniają kilka powodów

Gdzie sytuacja kobiet jest najlepsza?

Raport głosi, że kraje, w których sytuacja kobiet jest najlepsza w analizowanych kategoriach to Islandia, Finlandia, Norwegia i Szwecja.

Reklama

Ameryka Północna jest regionem, w którym pełne wyrównanie szans kobiet i mężczyzn może nastąpić najszybciej, czyli za 59 do 62 lat.

W USA i Kanadzie najwyżej oceniono też edukacyjne możliwości i dokonania kobiet, jednak według danych amerykańskiego resortu pracy z marca kobiety w Stanach Zjednoczonych zarabiają średnio 83 proc. uposażeń mężczyzn.  

Nierówności ekonomiczne pod względem płci mogą potrwać jeszcze 267 lat

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy