Reklama

Reklama

Raper DMX nie żyje. Miał 50 lat

Amerykański raper i aktor Earl Simmons, znany pod pseudonimem scenicznym DMX lub Dark Man X, zmarł w wieku 50 lat - informuje Reuters.

Simmons trafił do szpitala w Nowym Jorku 2 kwietnia, z powodu ataku serca. W niektórych doniesieniach medialnych pojawiały się informacje, że powodem tego było przedawkowanie narkotyków, ale nie zostało to oficjalnie potwierdzone.

"Jesteśmy dziś głęboko zasmuceni, ogłaszając, że nasz ukochany DMX, Earl Simmons, zmarł w wieku 50 lat w szpitalu White Plains z rodziną u jego boku, po tym, jak przez ostatnie dni jego życie było podtrzymywane przez maszyny" - poinformowała rodzina rapera w specjalnym ogłoszeniu, cytowanym przez Reutersa.

Reklama

Jak poinformowała rodzina zmarłego, stracił on przytomność w domu i został przewieziony do szpitala w Nowym Jorku. Na miejscu podłączono go do aparatury podtrzymującej życie. Okazało się, że jego mózg nie wykazuje aktywności. 

Dorastając w Yonkers w stanie Nowy Jork, DMX wziął swój pseudonim od nazwy automatu perkusyjnego używanego w piosenkach rapowych. Jak mówił Simmons w serialu dokumentalnym, kiedy miał 14 lat, starszy raper, który był dla niego mentorem, podstępem skłonił go do palenia cracku.

- Stworzył potwora - powiedział. - Kokaina kilka razy prawie odebrała mi życie.

DMX ma na swoim koncie 40 produkcji filmowych i telewizyjnych. Według doniesień medialnych pozostawił po sobie 15 dzieci, które miał z różnymi partnerkami. 

Simmons ba scenie działał ponad dwie dekady. Na koncie miał osiem albumów studyjnych i przeboje takie jak: "X Gon' Give It To Ya", "Where the Hood At?" oraz "Party Up (Up In Here)". Raper współpracował m.in. z Mary J. Blige, Faith Evans, Machine Gun Kelly, Lil’ Kim, Macy Gray, Nasem i Method Manem. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama