Reklama

Putin: Rozpad ZSRR nie był konieczny

Niepotrzebnie doszło do rozpadu ZSRR - powiedział Władimir Putin na spotkaniu z liderami partii, które po wynikach niedzielnych wyborów zasiądą w parlamencie. Nowa Duma Państwowa zbierze się na pierwszym posiedzeniu 5 października. Decyzję tę podjął prezydent Rosji.

Zgodnie z rosyjską konstytucją, Duma Państwowa zbiera się w trzydziestym dniu od zakończenia wyborów. Tym razem jednak prezydent Rosji chce, aby deputowani odstąpili od tej zasady. Władimir Putin twierdzi, że konieczne jest jak najszybsze uchwalenie budżetu państwa na 2017 rok. 

Putin wezwał nowych deputowanych do oszczędzania państwowych pieniędzy. "Nie możemy pozwolić sobie na szczodre gesty jakbyśmy siali zboże" - mówił Władimir Putin. 

Wcześniej w rozmowie z liderami partii parlamentarnych odniósł się do historii Rosji stwierdzając, że niepotrzebnie doprowadzono do rozpadu ZSRR. "Można było dokonać przemian o charakterze demokratycznym" - podkreślił dodając, że w Związku Radzieckim rządzili komuniści, "których ideologia nie była zgubna dla państwa". 

Reklama

Informacyjna Agencja Radiowa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy