Reklama

Reklama

Putin przejdzie pilną operację? Media: Kreml gotowy na "najgorszy scenariusz"

Władimir Putin cierpi na raka trzustki i w ciągu najbliższych dni przejdzie operację? Takie informacje podał włoski dziennik "Il Messaggiero", powołując się na informacje jakie ujawnił izraelski dziennikarz Mark Kotylarsky. Kreml ma mieć przygotowany plan w razie komplikacji.

"Mówi się, że tajemnicza choroba Putina to rak trzustki, a w ciągu najbliższych kilku dni odbędzie się pilna operacja" - podaje "Il Messaggiero". Włoscy dziennikarze przypominają, że jeszcze do niedawna spekulowało się m.in. o nowotworze tarczycy. 

Klinika przygotowywana dla Putina

Rosyjski przywódca według doniesień izraelskiego dziennikarza ma poddać się operacji w Narodowym Centrum Badań nad Rakiem "N.N. Błochin" w Moskwie. Jak informuje włoski dziennik, jest to najlepsza klinika publiczna specjalizująca się w leczeniu chorób onkologicznych. 

Kotylarsky miał dać do zrozumienia, że swoje informacje opiera na doniesieniach ze środowiska medycznego w Moskwie i od osoby z kremlowskiej administracji. "Według źródeł jeden z budynków ośrodka Błochin jest przygotowywany i zamykany dla innych pacjentów"  - podaje dziennik.

Reklama

Putin w tym czasie ma przejść kolejne badania. 

Kreml gotowy na "najgorszy scenariusz"

Dziennikarz twierdzi, że Kreml przygotował się na "najgorszy scenariusz" i gdyby okazało się, że Putin nie będzie mógł rządzić państwem, to powołany zostanie specjalny organ. 

"Gdyby prognozy okazały się niekorzystne, Rosją może tymczasowo kierować kolektywny organ władzy - Rada Państwa, na którą zostałyby przeniesione kompetencje rządu" - czytamy. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy