Reklama

Reklama

Putin nakazał rozpoczęcie wycofania głównych sił Rosji z Syrii

Prezydent Rosji Władimir Putin nakazał w poniedziałek rozpoczęcie od 15 marca wycofania z Syrii głównych sił rosyjskich. Putin poinformował o tym na spotkaniu z szefami resortów obrony i dyplomacji, Siergiejem Szojgu i Siergiejem Ławrowem.

Kreml poinformował, że o wycofaniu wojsk prezydent Putin rozmawiał telefonicznie z Baszarem al-Asadem, który zaakceptował tę decyzję - podaje AFP.

"Uważam, że zadania postawione przed ministerstwem obrony (...) zostały w całości spełnione, i nakazuję, by rozpocząć od jutra wycofywanie głównej części naszej grupy wojsk z Syrii" - powiedział Putin.

Z Syrii zostanie wycofana główna część kontyngentu rosyjskich sił powietrznych - wynika z oświadczenie wydanego przez administrację prezydenta Rosji. Jak wyjaśnia agencja TASS, chodzi o siły lotnicze, które od 30 września stacjonowały w syryjskiej prowincji Latakia, bombardując pozycje należące do dżihadystów organizacji terrorystycznej Państwo Islamskie.

Reklama

Według szefa resortu obrony Siergieja Szojgu, rosyjskie lotnictwo w trakcie operacji syryjskiej wykonało ponad dziewięć tysięcy lotów bojowych.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy