Reklama

Reklama

Putin: Konieczne neutralizowanie zagrożeń dla Rosji

Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział, że konieczne jest uważne śledzenie wszelkich zmian równowagi sił, szczególnie w rejonie rosyjskich granic i neutralizowanie zagrożeń dla Rosji. Putin mówił o tym na posiedzeniu kolegium Ministerstwa Obrony.

"Należy dokładnie śledzić wszelkie zmiany równowagi sił i sytuacji wojskowo-politycznej na świecie, szczególnie wokół Rosji i wprowadzać na czas korekty w planach dotyczących neutralizacji potencjalnych zagrożeń dla naszego kraju" - powiedział Putin.

Prezydent przyznał, że w siłach zbrojnych jest jeszcze wiele do zrobienia, m.in. jeśli chodzi o wzmocnienie triady jądrowej, a także w siłach powietrzno-kosmicznych, czy doskonaleniu systemów rozpoznawania i łączności.

Dodał następnie: "Jednocześnie już dzisiaj, z uwzględnieniem bardzo wielu czynników, w tym nie tylko wojskowych, ale i naszej historii, geografii, stanu wewnętrznego społeczeństwa rosyjskiego, można z przekonaniem powiedzieć, że jesteśmy dziś silniejsi od wszelkiego potencjalnego agresora".

Reklama

Minister obrony Siergiej Szojgu powiedział natomiast, że zneutralizowane zostało ewentualne zagrożenie, jakie mogą stanowić dla Rosji pociski Tomahawk, które według niego mogłyby być rozmieszczane w wyrzutniach amerykańskiego systemu obrony przeciwrakietowej.

Szojgu powiedział, że liczba takich rakiet u granic Rosji "może sięgnąć od 150-300". Dodał następnie, że decyzja o zneutralizowaniu tego zagrożenia "została wykonana".

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy