Reklama

Putin i Erdogan spotkają się w Petersburgu

Wiadomo już kiedy dojdzie do spotkania prezydentów: Rosji i Turcji. Przebywający w Moskwie wicepremier tureckiego rządu Mehmet Simsek, poinformował, że Recep Tayyip Erdogan 9 sierpnia przyleci do Petersburga. Wtedy też zaplanowano spotkanie z prezydentem Władimirem Putinem.

Simsek przyleciał do Rosji, aby omówić wznowienie współpracy gospodarczej między Moskwą i Ankarą. W trakcie spotkania z wiceszefem rosyjskiego rządu Arkadijem Dworkowiczem, podziękował Rosji za wsparcie, udzielone tureckim władzom podczas próby przewrotu wojskowego. "Chcę wam podziękować za to, że wsparliście demokrację i turecki rząd" - cytuje wypowiedź Mehmeta Simseka agencja Ria Novosti.

 Z kolei wicepremier Dworkowicz oświadczył, że Moskwa liczy na dobrą współpracę gospodarczą z Ankarą. "Przeprosiny Turcji za zestrzelenie samolotu, stały się podstawą dla odbudowy kontaktów" - stwierdził wiceszef rosyjskiego rządu.

Reklama

 W trakcie spotkania, obaj wicepremierzy poinformowali, że wznawiają rozmowy dotyczące budowy tak zwanego Gazociągu Tureckiego, po dnie Morza Czarnego. Oba kraje już wcześniej porozumiały się w sprawie współpracy, dotyczącej zwalczania grup terrorystycznych, działających w Syrii. Także na polecenie Władimira Putina, Moskwa zniosła embargo na wyjazdy turystyczne do Turcji i zgodziła się na wznowienie ruchu lotniczego.

Informacyjna Agencja Radiowa
Dowiedz się więcej na temat: Turcja | Rosja | prezydent

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy