Reklama

Reklama

Putin i Bush tańczą z Chórem Kozaków Kubańskich. Opublikowano archiwalne nagrania

Z okazji 20-lecia rządów Władimira Putina Kreml opublikował archiwalne nagrania z głową państwa w roli głównej. Na jednym z nich widzimy prezydenta Rosji z ówczesnym prezydentem USA Georgem W. Bushem, którzy, w szampańskich nastrojach, bawią się z członkami Chóru Kozaków Kubańskich.

31 grudnia 1999 roku ówczesny prezydent Rosji Borys Jelcyn zrzekł się swojej funkcji. Poinformował wtedy, że jego obowiązki prezydenckie przejmie, wtedy jeszcze premier, Władimir Putin. Na prezydenta Rosji Putin został wybrany 26 marca 2000 roku. Ponownie wybrano go na to stanowisko 14 marca 2004 roku.

Putin urząd prezydenta pełnił do 7 maja 2008 roku. Dzień później objął urząd premiera. 4 marca 2012 roku został ponownie wybrany na prezydenta Federacji Rosyjskiej i rządzi Rosją do dziś.

Z okazji 20-lecia rządów Putina Kreml opublikował archiwalne nagrania z głową państwa w roli głównej.

Reklama

Największą popularnością cieszy się nagranie, na którym widać go z ówczesnym prezydentem USA Georgem W. Bushem. Do spotkania przywódców doszło w Soczi w 2008 roku.

Obaj, w szampańskich nastrojach, bawią się z członkami Chóru Kozaków Kubańskich, którzy porwali ich do tańca.

Uwieczniono także scenę przy wspólnym stoliku, kiedy prezydenci śmieją się w głos po żarcie ówczesnej pierwszej damy USA Laury Bush.

Wideo możecie zobaczyć poniżej.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje