Reklama

Reklama

Putin dziękuje Trumpowi za pomoc w udaremnieniu zamachu

Prezydent Władimir Putin zatelefonował w niedzielę do prezydenta Donalda Trumpa, by podziękować mu za przekazane przez CIA informacje, które umożliwiły udaremnienie ataku terrorystycznego w Rosji - poinformowała służba prasowa Kremla.

"Dzięki tym informacjom rosyjskie służby mogły zapobiec planowanemu atakowi na Sobór Kazański w Petersburgu i w innych miejscach w tym mieście oraz zatrzymać przestępców" - podkreślono.

Putin zapewnił Trumpa, że gdy rosyjskie służby otrzymają informacje o zagrożeniach terrorystycznych dotyczących USA i ich obywateli, niezwłocznie przekazują je stronie amerykańskiej "partnerskimi kanałami".

Rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSB) poinformowała w piątek o zatrzymaniach siedmiu dżihadystów z tzw. Państwa Islamskiego (IS), którzy mieli planować ataki terrorystyczne.

Według FSB, terroryści z tzw. Państwa Islamskiego zostali zatrzymani w środę i czwartek w Petersburgu, gdzie zamierzali przeprowadzić w weekend serię zamachów terrorystycznych. 

Reklama

Biały Dom potwierdza

Biały Dom potwierdził w niedzielę, że agencje wywiadowcze Stanów Zjednoczonych na czas ostrzegły Rosję przed terrorystycznym spiskiem, umożliwiając jej udaremnienie zamachu w Petersburgu, w którym mogła zginąć "wielka liczba ludzi". 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy