Reklama

Reklama

Putin chwali Fillona: Świetny profesjonalista

Prezydent Rosji Władimir Putin pochwalił w środę byłego premier Francji Francoisa Fillona, który w wygrał pierwszą turę prawyborów prezydenckich na francuskiej prawicy, nazywając go "świetnym profesjonalistą" – informuje AFP.

Władimir Putin w wypowiedzi dla Rosyjskiej telewizji stwierdził, że Fillon jest świetnym profesjonalistą, o czym miał okazję się przekonać podczas negocjacji.

We wtorek rzecznik prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow oświadczył z kolei, żePutin mają dość dobre relacje, które rozpoczęły się jeszcze wtedy, gdy Putin stał na czele rządu (w latach 2008-12). "Kontakty były dość intensywn Fillon i e, na rozmowach spędzili niejedną godzinę" - powiedział Pieskow. Dodał również, że Kreml z uwagą śledzi wybory we Francji.

Zwycięzca pierwszej tury prawyborów prawicowej, opozycyjnej partii Republikanów we Francji określany jest przez komentatorów mianem rusofila.

Reklama

We Francji podkreśla się, że jeśli to Francois Fillon wygra najpierw drugą turę prawyborów, a potem majowe wybory prezydenckie, to Władimir Putin może liczyć na kolejnego po Donaldzie Trumpie życzliwego mu przywódcę państwa zachodniego. Francois Fillon był jedynym, który skrytykował prezydenta Francois Hollande’a za to, że ten nie chciał spotykać się z Putinem po tym, jak Rosja bombardowała obiekty cywilne w Syrii. Jest zwolennikiem zniesienia sankcji nałożonych na Moskwę po jej inwazji na Krym i na każdym kroku podkreśla, że Francja musi utrzymywać dobre stosunki z Kremlem. Co więcej, z uznaniem przyjął operacje rosyjskie w Syrii. Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy