Reklama

Reklama

Putin chętny do współpracy z następcą Obamy

Władimir Putin jest gotowy współpracować z każdym następcą Baracka Obamy. Prezydent Rosji złożył takie zapewnienie w programie pierwszym rosyjskiej telewizji państwowej.

Gospodarz Kremla dodał, że choć w polityce międzynarodowej Moskwę i Waszyngton wiele różni, to są kwestie łączące oba państwa. Wymienił przy tym walkę ze światowym terroryzmem i przestępczością zorganizowaną.

Przy okazji prezydent Rosji kolejny raz uspokoił władze w Jerozolimie twierdząc, że sprzedaż rosyjskich rakiet S-300 Iranowi nie zagrozi Izraelowi. Krytycznie przy tym ocenił zapowiedź izraelskich polityków, którzy w odwecie chcą sprzedawać broń Ukraińcom. 

Putin nie chciał odpowiadać na pytania związane z ewentualnym uznaniem przez Rosję niepodległości separatystycznych regionów Ukrainy.

Reklama

W jego opinii każda wypowiedź na ten temat może być odczytana niewłaściwie. Jeśli taka kwestia zostanie poruszona oficjalnie, to jak podkreślił decyzje będą podejmowane z uwzględnieniem rzeczywistej sytuacji.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy