Reklama

Reklama

Publiczna egzekucja ministrów w Korei Północnej

W Korei Północnej dokonano publicznej egzekucji dwóch wysokich rangą urzędników państwowych. Urzędnicy, którzy wykazali się nieposłuszeństwem wobec Kim Dzong Una zostali rozstrzelani z działek przeciwlotniczych - informuje "The Independent", powołując się na południowokoreańskie media.

Gazeta podaje nazwiska uśmierconych urzędników. Pierwszy z nich to były minister rolnictwa Hwang Min, który miał prowadzić politykę niezgodną z polityką Kim Dzong Una. Drugi to wysokiej rangi urzędnik ministerstwa edukacji Ri Yong Jin. Przywódca Korei Północnej miał wszcząć przeciwko niemu postępowanie po przyłapaniu go na drzemce w czasie spotkania. Śledztwo miało wykazać udział Jina w korupcji i nieokazywanie szacunku dyktatorowi.

Urzędnicy zostali rozstrzelani na terenie akademii wojskowej w Pjongjangu - informuje "The Independent".

Reklama

Światowe media zwracają uwagę, że egzekucja dwóch północnokoreańskich urzędników odbyła się wkrótce po ucieczce tamtejszego ambasadora w Londynie, który wraz z rodziną udał się do Korei Południowej. Przypuszcza się, że to zdarzenie przyczyniło się do decyzji Kim Dzong Una do o publicznej egzekucji urzędników w celu poprawy nadszarpniętego wizerunku.

Kim Dzong Un od czasu objęcia władzy w Korei Północnej po śmierci swojego ojca Kim Dzong Ila przeprowadził serię publicznych egzekucji. Wykorzystuje je przede wszystkim do umocnienia swojej władzy w państwie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy