Reklama

Reklama

Przywrócono ruch w Eurotunelu

W tunelu pod kanałem La Manche przywrócono w niedzielę nad ranem ruch po tym, jak dzień wcześniej zapaliła się ciężarówka przewożona na platformie, co sparaliżowało transport w Eurotunelu na kilka godzin - poinformowała na Twitterze firma zarządzająca tunelem.

"Usługi transportowe zostały przywrócone na trasie z Wielkiej Brytanii o godzinie 2.45 czasu lokalnego, a na trasie z Francji o godz. 4.30" - sprecyzowano.

Ze swej strony firma Eurostar poinformowała w sobotę wieczorem, że odjazd wszystkich jej pociągów w niedzielę będzie opóźniony.

Ruch przywrócono po inspekcji sprawdzającej, czy w tunelu jest bezpiecznie.

Tunel został zamknięty w sobotę około południa po uruchomieniu się alarmów w związku z wykryciem dymu wydobywającego się z ciężarówki jadącej na platformie z Wielkiej Brytanii do Francji. Gdy uruchomił się alarm, do Francji ewakuowano 42 kierowców; ewakuowano też pasażerów pociągu Eurostar.

Reklama

Łączący Francję i Wielką Brytanię tunel liczy około 50 km. Umożliwia kursowanie pociągów towarowych przewożących samochody i ciężarówki, a także pociągów pasażerskich Eurostar, które łączą Londyn z Paryżem i Brukselą.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy