Reklama

Reklama

Przeżyli ze sobą 80 lat i są w Księdze rekordów Guinnessa

Charlotte Henderson ma 105 lat, a jej mąż John 106. Obydwoje właśnie znaleźli się w Księdze rekordów Guinnessa, bo nie ma dzisiaj małżeństwa na świecie, które byłoby ze sobą dłużej. Razem przeżyli już 80 lat!

Był dokładnie 22 grudnia 1939. Tamtego roku Niemcy napadły na Polskę, w Watykanie umierał papież Pius XI, a w dalekim Teksasie Charlotte i John powiedzieli sobie sakramentalne "tak". I żyją wspólnie do dzisiaj. W dobrej formie, a przynajmniej nie wyglądają na swój wiek. Może przybyło tylko trochę siwych włosów.

Co ciekawe, nie mają jednak dzieci. John żartuje nawet, że niektórzy myślą, iż jego małżeństwo z Charlotte jest tak długo właśnie z tego powodu.

Gdy mężczyzna wspomina dzisiaj początki tej znajomości, to mówi o roku 1934 i o "zakochaniu od pierwszego wejrzenia", gdy na uniwersytecie w Austin siadł za swoja wybranką na wykładzie z biologii. Charlotte przyznaje, że też czekała na ruch z jego strony. Pobrali się po pięciu latach.

Reklama

Najdłuższe małżeństwo na świecie tworzyli Zelmyra i Herbert Fischer, do 2011 roku, kiedy mężczyzna zmarł. Byli wtedy połączeni od 86 lat i 290 dni. A pytani o sekret tak długiego związku, radzili, że "trzeba się wzajemnie szanować, wspierać i rozmawiać ze sobą". A także "być wiernym, uczciwym i prawdziwym".

Tak niewiele.

RP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy