Reklama

Przez 20 lat żebrała na ulicach Bejrutu. Okazało się, że była milionerką

​Libańska policja odnalazła na ulicach Bejrutu ciało 52-letniej żebraczki. Kobieta zmarła na atak serca. Podczas przeszukania znaleziono przy niej książeczkę oszczędnościową, na której widniała kwota 1,7 mld funtów libańskich (ponad 4 mln zł).

Według lokalnych mediów, Fatima Othman mieszkała na ulicy od 20 lat. Została ranna podczas wojny domowej. Straciła stopy i dłoń. Żebrała na ulicy i mieszkała w wypożyczonym samochodzie.

Podczas przeszukania auta znaleziono dodatkowo około 5 mln funtów libańskich w gotówce (ok. 12 tys. zł).

Według służb, kobieta zmarła na zawał serca. Jej ciało zostało przekazane krewnym, którzy mieszkają na północy kraju w miejscowości Ain Al-Zahab w Akkar. Rodzina również była zaskoczona ilością pieniędzy, które zgromadziła kobieta. 

Historia jednego zdjęcia

Jak podaje serwis news.com.au, kobieta stała się popularna wśród internautów za sprawą zdjęcia przedstawiającego ją z żołnierzem. Widoczny na fotografii mężczyzna podawał niepełnosprawnej wodę do picia. Rozpowszechnienie zdjęcia w mediach społecznościowych sprawiło, że wkrótce zobaczył je przełożony żołnierza. Za pełen "empatii i człowieczeństwa czyn" mundurowy miał otrzymać pochwałę od swojego dowódcy. 

Reklama

Możliwe, że bezdomna nikomu nie powiedziała o zgromadzonej kwocie, ponieważ bała się, że zostanie okradziona. Mieszkała na ulicy, bo nie znała innego życia - spekuluje news.com.au.

RMF/INTERIA

Reklama

Reklama

Reklama