Reklama

Reklama

Przewodów. Szef Pentagonu Lloyd Austin zapewnił szefa MON o zobowiązaniu USA do obrony Polski

Szef Pentagonu Lloyd Austin w rozmowie z wicepremierem i szefem MON Mariuszem Błaszczakiem zapewnił o "żelaznym" zobowiązaniu USA do obrony Polski - przekazał amerykański resort. Zapowiedziano także, że Departament Obrony USA jest gotowy pomóc Polsce w dochodzeniu w sprawie wybuchu w Przewodowie.

Jak podał rzecznik Pentagonu gen. Patrick Ryder, obaj ministrowie omówili "obecną sytuację bezpieczeństwa wzdłuż wschodniej flanki NATO, w tym doniesienia o uderzeniu rakietowym na polskim terytorium". 

Przewodów. USA zapewniają o zobowiązaniu do obrony Polski

"Sekretarz Austin zapewnił ministra Błaszczaka o żelaznym zobowiązaniu Stanów Zjednoczonych do obrony Polski i gotowości Departamentu Obrony, by pomóc Polsce w dochodzeniu w sprawie incydentu" - napisał Ryder w oświadczeniu. 

W środę Błaszczak i Austin ponownie odbędą rozmowy w ramach wirtualnego spotkania grupy kontaktowej ds. obrony Ukrainy z udziałem ministrów 50 krajów wspierających Ukrainę. 

Reklama

Eksplozja we wsi Przewodów

We wtorek po godz. 15 - jak przekazali przedstawiciele władz - na terenie leżącej niedaleko od granicy z Ukrainą wsi Przewodów (powiat hrubieszowski, woj. lubelskie) spadł pocisk; w wyniku eksplozji śmierć poniosło dwóch obywateli Polski. 

Siły rosyjskie przeprowadziły we wtorek po południu zakrojony na szeroką skalę atak rakietowy na Ukrainę, wymierzony głównie w obiekty energetyczne.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy