Reklama

Reklama

Przewodów. Mariusz Błaszczak będzie rozmawiał z szefem Pentagonu

Sekretarz obrony USA Lloyd Austin będzie rozmawiał ze swoim polskim odpowiednikiem - szefem MON Mariuszem Błaszczakiem - podało CNN. Z kolei prezydent Andrzej Duda rozmawiał też z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem, o czym powiadomił rzecznik rządu w Warszawie, a także prezydentem USA Joe Bidenem.

Rozmowa Błaszczak - Austin będzie dotyczyć wtorkowego zdarzenia w lubelskim Przewodowie, gdzie - jak podała agencja AP - spadły dwie rosyjskie rakiety, zabijając dwie osoby. Tych informacji nie potwierdziły ani amerykańskie władze, ani polskie.

Jak poinformowało Ministerstwo Obrony Narodowej na Twitterze, rozmowa między szefem resortu a sekretarzem obrony Stanów Zjednoczonych odbędzie się jeszcze we wtorek.

Natomiast o telefonicznej rozmowie Dudy z Bidenem poinformowała Kancelaria Prezydenta RP.

Z kolei doradca ds. bezpieczeństwa narodowego USA Jake Sullivan rozmawiał z szefem Biura Bezpieczeństwa Narodowego RP Jackiem Siewierą - podała rzeczniczka amerykańskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego Adrienne Watson. Zaznaczyła, że nie może potwierdzić żadnych dotyczących ich szczegółów.

Reklama

"Widzieliśmy doniesienia z Polski i współpracujemy z polskim rządem, by zebrać więcej informacji. Tuż po otrzymaniu tych doniesień, doradca ds. bezpieczeństwa narodowego Jake Sullivan rozmawiał z szefem Biura Bezpieczeństwa Narodowego Polski Jackiem Siewierą" - napisała Watson w oświadczeniu.

Rakiety z Rosji w Polsce. Pentagon nie potwierdza, obserwuje sytuację

Głos w sprawie zabrał wcześniej Pentagon. - Nie mamy w tej chwili informacji, by potwierdzić te doniesienia - powiedział rzecznik amerykańskiego resortu gen. Patrick Ryder.

Przedstawiciel Pentagonu podkreślił jednak, że podchodzi do doniesień poważnie i przypomniał, że "USA jasno deklarowały, że będą bronić każdego centymetra terytorium NATO". Odmówił jednak spekulacji na temat ewentualnej odpowiedzi USA.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy