Reklama

Reklama

Przewodniczący Światowego Kongresu Żydów nie pojedzie do Jerozolimy

Jak informuje tvp.info, Ronald Lauder nie wybiera się na obchody 75. rocznicy wyzwolenia Auschwitz do Jerozolimy. Zamiast tego ma wziąć udział w uroczystościach w Polsce.

W czwartek w Izraelu rozpoczyna się V Światowe Forum Holokaustu, które związane jest z obchodami 75. rocznicy wyzwolenia nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz. Jego organizatorem jest Wiaczesław Mosze Kantor, który jest szefem Europejskiego Kongresu Żydów.

Przewodniczący Światowego Kongresu Żydów Ronald Lauder wybrał udział w uroczystościach rocznicowych, które zostaną zorganizowane 27 stycznia w Polsce, na terenie byłego obozu.

Jak informuje Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau, dotychczas swój udział w obchodach potwierdziły 54 delegacje. "Najważniejszymi gośćmi będą byli więźniowie i ocaleni z Holokaustu, których z całego świata przyjedzie ponad dwustu" - czytamy na stronie tvp.info.

Reklama

Ronald Lauder ma w trakcie uroczystości zabrać głos w imieniu darczyńców wspierających Fundację Auschwitz-Birkenau.

Obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau zostało wyzwolony 27 stycznia 1945 roku. Ta data jest na świecie obchodzona jako Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne