Reklama

Reklama

Przedwczesny poród na pokładzie samolotu

33-letnia Jordanka urodziła zdrową dziewczynkę nad Atlantykiem podczas lotu z Ammanu do Nowego Jorku - informuje agencja AFP.

Do zdarzenia doszło na pokładzie lotu 261 linii Royal Jordanian. Na szczęście okazało się, że wśród pasażerów byli lekarz i pielęgniarka, którzy pośpieszyli z pomocą kobiecie, która zaczęła rodzić w 31. tygodniu ciąży. Pierwsze bóle pojawiły się na 4 godziny przed planowanym lądowaniem.

Royal Jordanian podały, że pilot był przygotowany do awaryjnego lądowania w Kanadzie, jednak kontynuował lot, gdy asystujący kobiecie lekarz poinformował go, że poród przebiega prawidłowo.

Dziewczynka waży 2,7 kilograma. Noworodek i matka czują się dobrze.

Reklama

Regulamin Royal Jordanian pozwala kobietom latać do 36. tygodnia ciąży, w przypadku ciąży mnogiej - do 32. tygodnia.


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy