Reklama

Reklama

Przedterminowe wybory na Białorusi możliwe? Alaksandr Łukaszenka zabrał głos

Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka nie wykluczył we wtorek (8 września) przeprowadzenia przedterminowych wyborów prezydenckich, ale po "reformie konstytucji". Mówił o tym w wywiadzie dla rosyjskich mediów.

"Jesteśmy gotowi przeprowadzić reformę konstytucji, a potem nie wykluczam przedterminowych wyborów prezydenckich" - zacytował jego słowa redaktor naczelny rozgłośni "Goworit Moskwa" Roman Babajan, który był jednym z dziennikarzy przeprowadzających wtorkowy wywiad. 

Łukaszenka oświadczył także w wywiadzie dla rosyjskich mediów, że nie odejdzie ze stanowiska "tak po prostu". 

"Urządzałem Białoruś przez ćwierć wieku. Nie rzucę tego tak po prostu. Poza tym jeśli odejdę, moich zwolenników będą wyrzynać" - przytoczył słowa Łukaszenki dziennikarz rozgłośni "Echo Moskwy".

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy