Reklama

Reklama

Przed upałami "chronił się" w koszu na śmieci. Nagranie hitem internetu

W okularach przeciwsłonecznych, z drinkiem w dłoni i w... koszu na śmieci wypełnionym wodą. Nagranie z Brytyjczykiem, który próbował schłodzić się w upalny dzień podbija internet. Choć większość komentujących wskazuje, że nagranie prawdopodobnie zostało wyreżyserowane, to zachowanie mężczyzny zostało uznane za "najbardziej brytyjską rzecz, jaką można zobaczyć w sieci".

Nagranie zostało opublikowane w serwisie TikTok przez użytkownika @thehalalham. Twórca wideo miał przejeżdżać samochodem obok jednej z posesji, gdy natknął się na półnagiego mężczyznę siedzącego w koszu na odpady wypełnionym wodą. Między nagrywającym a nagrywanym rozpoczęła się dyskusja.

Na pytanie, czy jest zadowolony z pogody, mężczyzna z kosza na śmieci odpowiedział: "Tak, nie wolno mi?".

- Siedzisz w koszu na śmieci - odpowiedział nagrywający.

- Jeśli chcesz walczyć, to bądź mężczyzną i podejdź tu - ripostował nagrywany. Dodawał, że "ma prawo popływać w swoim własnym koszu, w najgorętszy dzień w Anglii". Temperatury na Wyspach we wtorek sięgały 40 stopni Celsjusza.

Reklama

Zobacz tez: Rekordy upałów w całej Europie. 40°C w Wielkiej Brytanii

W kolejnych minutach filmu, dyskusja staje się coraz bardziej napięta. Ostatecznie nagrywający podchodzi do mężczyzny w koszu i wyzywa go do walki. Nagrywany odgraża się, że "wsadzi mu nos do gardła", gdy jednak wstaje wypada z kosza, a woda wylewa się na ziemię.

Mężczyzna z kosza hitem internetu

Internauci zastanawiają się, czy film jest parodią, czy też nie. Mimo tego nagranie zdobywa coraz większą popularność w sieci, a nieprzekonani doceniają "grę aktorską" i "autentyczność" nagrywanego mężczyzny. Na TikToku obejrzano je ponad 2 mln razy, z kolei na Twiterze - ponad milion.

"To najbardziej brytyjski gość, jakiego w życiu widziałem" - pisze jeden z komentujących.

"Daj mu się cieszyć jego bin&tonic (kosz i tonik zamiast gin i tonik - red.) w spokoju" - pisze kolejny.

Część użytkowników przyznaje jednak, że podobnie radziła sobie z upałami, a zachowanie mężczyzny nie jest wcale nadzwyczajne. W mediach społecznościowych pojawiają się kolejne zdjęcia i nagrania z "chłodzenia się" w koszach z wodą.

Rekordy ciepła w Wielkiej Brytanii

We wtorek trzy razy w ciągu jednego dnia w Wielkiej Brytanii odnotowano najwyższą temperaturę w historii pomiarów. Po południu w miejscowości Coningsby w hrabstwie Lincolnshire we wschodniej Anglii termometry pokazały 40,3 st. C. Wcześniej ponad 40-stopniowe upały odnotowano na lotnisku Heathrow.

Rekordy ciepła w ostatnich dniach padły też w Szkocji (34,8 st. C) oraz w Walii (37,1 st. C).

Efektem niespotykanej fali upałów jest bardzo duża liczba pożarów. Szczególnie trudna jest sytuacja na obrzeżach Londynu, gdzie późnym popołudniem strażacy walczyli jednocześnie z 10 pożarami w różnych częściach miasta. Burmistrz brytyjskiej stolicy Sadiq Khan określił sytuację jako krytyczną i poinformował, że o ile w normalny dzień londyńska straż pożarna otrzymuje 300-350 wezwań o pomoc, we wtorek do późnego popołudnia było ich 1600. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy