Reklama

Reklama

Przed spotkaniem Grzegorza Schetyny z Angelą Merkel

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna spotka się w poniedziałek z kanclerz Niemiec Angelą Merkel w Berlinie - powiedział PAP szef klubu PO Sławomir Neumann. W niedzielę Schetyna poinformował na Twitterze, że będzie w poniedziałek rozmawiał z kanclerz Niemiec na temat miejsca Polski w Europie i przyszłości UE.

Szef klubu PO powiedział PAP w poniedziałek rano, że Schetyna spotka się z Merkel w Berlinie w godzinach południowych. Celem spotkania jest - jak mówił Neumann - pokazanie, że Polska chce być ważną częścią i ważnym graczem w UE i "nie chce być na marginesie tak, jak proponuje obecna władza".

"Te nasze główne cele, które są do załatwienia, to nieobcinanie Polsce funduszy z nowej perspektywy, a taka groźba istnieje przecież cały czas, a wręcz szukanie takiego rozwiązania, żeby one były na poziomie ostatniej perspektywy finansowej, a nie obcięte o 25 proc." - podkreślił Neumann.

Reklama

Polityk poinformował, że Angeli Merkel zostanie również przekazane stanowisko w sprawie Nord Stream 2. "Nie ma naszej akceptacji i zgody na ten projekt, bo uważamy, że łamie on solidarność energetyczną Europy i Niemcy nie powinny w niego się angażować" - podkreślił.

Ponadto, jak mówił Neumann, podczas rozmowy z kanclerz Niemiec przekazane zostanie, że Polsce zależy na integracji Unii. "Chcemy wspólnie budować silną UE, bo tylko silna Unia daje możliwość silnej konkurencji z takimi krajami, jak Chiny, Indie, Rosja, czy USA" - ocenił.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy