Reklama

Reklama

Protesty w Rosji: Do żony Nawalnego nie dopuszczono jej adwokatki

Żona rosyjskiego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego, Julia, została zawieziona na komisariat poza obwodnicą Moskwy i nie dopuszczono do niej obrony – poinformowała jej adwokatka Swietłana Dawydowa.

Dawydowa powiedziała, że nie na razie ma kontaktu z Julią Nawalną oraz że ona sama nie została do niej dopuszczona, co uzasadniono przepisami epidemicznymi.

Obrończyni dodała, że Nawalna została zatrzymana o godz. 14.20 (12.20 czasu polskiego) i "przez długi czas była wożona po obwodzie moskiewskim".

Żona Nawalnego została zatrzymana podczas protestów w obronie jej męża. Pracownik założonej przez opozycjonistę Fundacji Walki z Korupcją Wiaczesław Gimadi napisał na Twitterze, że osoby zatrzymujące nie przedstawiły się i nie podały powodu zatrzymania. Później podano, że Nawalną zabrano w nieoznakowanej niebieskiej furgonetce.

Reklama

Julia Nawalna została zatrzymana także w ubiegłą sobotę, podczas poprzedniej akcji protestów w obronie aresztowanego Nawalnego. Zwolniono ją z komisariatu trzy godziny później.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy