Reklama

Protesty w Pakistanie. Wzięli policjantów jako zakładników

Ośmiu policjantów zostało wziętych jako zakładnicy podczas antyfrancuskich demonstracji. Aktywiści radykalnej partii islamistycznej Tehreek-e-Labbaik chcą zmusić władze do wydalenia ambasadora Francji z Pakistanu.

Rzecznik policji w Lahore poinformował, że członkowie TLP przetrzymują ośmiu policjantów jako zakładników.

Film opublikowany w niedzielę, którego autentyczność potwierdziła agencja AFP, przedstawia funkcjonariusza policji z głową owiniętą zakrwawionym bandażem, zwracającego się do kamery z wnętrza meczetu. Nagranie pokazuje następnie członków TLP siedzących na ziemi wokół niego.

Wydalenie ambasadora

Islamiści przeciwko uwięzieniu ich przywódcy, który został aresztowany po tym, jak domagał się wydalenie ambasadora Francji z Pakistanu.

Władze zakazały działalności partii TLP, uznając ją za organizację terrorystyczną.

Reklama

W kilku miastach w całym kraju doszło do protestów antyfrancuskich, w wyniku których zginęło sześciu policjantów, a ambasada francuska wezwała swoich obywateli do czasowego opuszczenia kraju.

Aktywiści TLP poinformowali, że kilku członków ich ruchu zostało zabitych w niedzielę. - Nie będziemy ich grzebać, dopóki ambasador Francji nie zostanie deportowany - powiedział lider TLP Allama Muhammad Shafiq Amini, w Lahore w wideo opublikowanym w internecie.

TLP organizuje antyfrancuskie demonstracje od momentu, kiedy prezydent Emmanuel Macron w ubiegłym roku bronił prawa tygodnika "Charlie Hebdo" do publikowania karykatur Mahometa , co muzułmanie uważają za bluźnierstwo.

Darmowy program - rozlicz PIT 2020

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy