Reklama

Reklama

Protesty na Białorusi. Trzy osoby usłyszały wyroki za napaść na milicjantów

Trzech uczestników protestów przeciwko Alaksandrowi Łukaszence zostało we wtorek (1 grudnia) skazanych na kary czterech lub pięciu lat pozbawienia wolności za napaść na milicjantów oraz uszkodzenie ich samochodu - poinformowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych na kanale Telegramu.

Sąd jednej z dzielnic Mińska uznał mężczyzn za winnych "przemocy oraz grożenia jej użyciem wobec funkcjonariuszy organów spraw wewnętrznych".

Dwóch mężczyzn zostało skazanych na karę pięciu lat pozbawienia wolności, a jeden na cztery lata. Zobowiązano ich także do zapłacenia odszkodowania za straty moralne łącznej wysokości 15 tys. rubli białoruskich (21 500 zł). MSW podało, że zgodnie z życzeniem pracowników OMON-u suma ta zostanie przekazana na leczenie dzieci chorych na raka.

Chodzi o wydarzenia z 30 sierpnia

Wcześniej MSW informowało o wszczęciu sprawy karnej wobec trzech uczestników protestów w wieku 27, 34 i 42 lat za wydarzenia z 30 sierpnia, kiedy to "tłum ludzi rzucił się na służbowy samochód milicji". Według resortu rozbito przednią szybę pojazdu i uszkodzono z boku karoserię.

Reklama

Na Białorusi od wyborów prezydenckich 9 sierpnia trwają protesty, których uczestnicy domagają się ustąpienia Łukaszenki i rozpisania nowych, uczciwych wyborów.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje