Reklama

Reklama

Protest USA w sprawie Khovera

Waszyngton wzywa Moskwę do uwolnienia funkcjonariusza estońskich służb bezpieczeństwa Estona Kohvera. Mężczyzna został uznany za szpiega i skazany przez rosyjski sąd na 15 lat więzienia. Wcześniej uwolnienia Estończyka zażądała Unia Europejska.

Eston Kohver został zatrzymany przez Rosjan we wrześniu ubiegłego roku. Władze w Tallinnie twierdzą, że znajdował się on po estońskiej stronie granicy i został porwany przez rosyjskie służby specjalne. Według Moskwy, w chwili aresztowania funkcjonariusz znajdował się na terytorium Rosji, gdzie prowadził operację szpiegowską.

Władze Stanów Zjednoczonych zaprotestowały przeciwko działaniom rosyjskich władz oraz wyrokowi sądu. "Porwanie, więzienie i skazanie Estona Kohvera oparto na bezpodstawnych zarzutach. Działania te świadczą o całkowitym ignorowaniu zasad prawa przez władze Rosji" - oświadczył rzecznik Departamentu Stanu John Kirby.

Reklama

Jednocześnie Kirby wezwał Moskwę do przestrzegania norm międzynarodowych i umożliwienia Estonowi Kohverowi natychmiastowego powrotu do Estonii.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy