Reklama

Reklama

Propaganda Łukaszenki. Rąbie drewno i mówi: Nie pozwolimy zamarznąć Dudzie czy Morawieckiemu

Przed nadchodzącą zimą ma uratować Polaków Alaksandr Łukaszenka - tak wynika z propagandowego materiału opublikowanego przez jeden z białoruskich kanałów na Telegramie. We wpisie pod nagraniem, który opublikowano w sieci w środę, widnieje zapowiedź: "Łukaszenka pomoże Europie… przetrwać zimowe mrozy!". "Nie pozwolimy zamarznąć nawet Dudzie czy Morawieckiemu" - dodano. Na wideo zareagowała niezależna białoruska dziennikarka: "Nie dajcie się nabrać. To dyktator, który zabijał i torturował ludzi i który jest także współwinny wojny" - przypomniała

Na opublikowanym przez jeden z białoruskich kanałów telegramowych materiale widać Alaksandra Łukaszenkę osobiście rąbiącego drewno. Jak zapowiedziano, ma on w ten sposób ratować Europę przed nadchodzącą zimą.

"Nasi sąsiedzi nie radzą sobie z kryzysem energetycznym"

We wpisie na Telegramie można przeczytać: "Największy kryzys energetyczny już teraz nazywany jest 'apokalipsą', a nasi sąsiedzi zdecydowanie sobie z nim nie radzą" - napisano. Jak dodano później: "Swoją drogą nie pozwolimy zamarznąć nawet Dudzie czy Morawieckiemu".

"Pomożemy naszych braciom, może kiedyś pomogą nam"

Białoruski przywódca wypowiada się także w nagraniu. Mówi, że w tej sytuacji należy przede wszystkim myśleć o sytuacji "chłopów i robotników", a nie bogatych. I dodaje, że "najważniejsze, żeby Andrzej Duda i Mateusz Morawiecki nie zamarzli. To nasi sąsiedzi, może się opamiętają".

Reklama

- Pomożemy naszym braciom, a może kiedyś oni pomogą nam - stwierdził.

Na Twitterze wpis komentujący propagandowe nagranie zamieściła m.in. niezależna białoruska dziennikarka Hanna Liubakova. Wideo podsumowała takimi słowami:

"Łukaszenka próbuje flirtować z Zachodem. W filmie mówi podczas rąbania drewna: 'Pomożemy Europie nie zamarznąć. Pomóżmy naszym braciom. Może oni pomogą nam. Nie dajcie się nabrać. To dyktator, który zabijał i torturował ludzi i który jest także współwinny wojny".

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy