Reklama

Reklama

Prokuratura umarza dochodzenie wobec Assange'a

Szwedzka prokuratura poinformowała w piątek o umorzeniu trwającego od siedmiu lat dochodzenia wobec założyciela demaskatorskiego portalu WikiLeaks Juliana Assange'a, któremu w Szwecji zarzucano gwałt i molestowanie seksualne.

"Główna prokurator Marianne Ny zdecydowała dziś o umorzeniu wstępnego dochodzenia w sprawie domniemanego gwałtu, o jaki był podejrzany Julian Assange" - poinformowała w piątek biuro prokuratora.

Od roku 2012 45-letni Assange przebywa w ambasadzie Ekwadoru w Londynie, gdzie schronił się, aby uniknąć ekstradycji do Szwecji, gdzie był podejrzany o popełnienie gwałtu na obywatelce tego kraju. Assange zaprzecza zarzutom. Twierdzi, że obawia się, iż w razie ekstradycji do Szwecji zostanie wydany władzom USA w związku z ujawnianymi przez WikiLeaks tajnymi dokumentami amerykańskimi. 

Reklama

Brytyjska policja poinformowała, że Julian Assange zostanie aresztowany, jeśli opuści ambasadę Ekwadoru w Londynie, gdzie się ukrywa. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy