Reklama

Reklama

​Prokurator Mueller analizuje wpisy Trumpa na Twitterze

Prokurator specjalny Robert Mueller, który prowadzi śledztwo w sprawie ingerencji Rosjan w wybory w USA i bada, czy doszło do utrudniania działania wymiaru sprawiedliwości przez Donalda Trumpa, analizuje wpisy prezydenta na Twitterze - podał w czwartek "New York Times".

Powołując się na trzy osoby znające szczegóły tej sprawy, dziennik pisze, że Mueller bada też szczegółowo treść tweetów na temat prokuratora generalnego Jeffa Sessionsa i byłego szefa FBI Jamesa Comeya.

Według rozmówców "NYT", Mueller chce przesłuchać w tej sprawie prezydenta, by ustalić, czy jego komunikaty na Twitterze nie stanowiły prób utrudnienia działania wymiaru sprawiedliwości. Mueller zwraca uwagę na groźby prezydenta i jego krytyczne uwagi adresowane do Sessionsa.

Prawnicy Trumpa powiedzieli, że żadne z materiałów analizowanych przez prokuratora specjalnego nie dowodzą blokowania wymiaru sprawiedliwości, ale prywatnie kilku z nich wyraziło zaniepokojenie o to, co wyniknie z dochodzenia Muellera, gdy połączy inne działania prezydenta z jego wypowiedziami na Twittrze - podaje CNN.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy