Reklama

Próbowali go "wyciąć". Nietypowa kradzież pod Kijowem

Nietypowa próba kradzieży w mieście Hostomel pod Kijowem. To właśnie tam, na jednym z murów, w ostatnim czasie pojawił się mural popularnego artysty - Banksy'ego. Jak informują media, grupa osób próbowała zdrapać fragment ściany, na którym znajduje się malowidło. Interweniowały służby.

O sprawie informuje brytyjski "Guardian". Jak czytamy, w nocy z czwartku na piątek w Hostomelu grupa nieznanych sprawców usiłowała ukraść mural, który zostawił po sobie "tajemniczy" Banksy

Ukraina. Mural Banksy'ego i próba kradzieży

Z relacji portalu wynika, że mężczyźni przyszli nocą pod mural i "oderwali" fragment tynku, na którym znajdowała się "kobieta w masce gazowej z gaśnicą w ręce". 

Na szczęście próba kradzieży muralu Banksy'ego zakończyła się fiaskiem. Sprawcy zostali zauważeni i zatrzymani przez ukraińską policję. Jak informują służby, malowidło udało się uratować. 

Reklama

- Te obrazy są przecież symbolami naszej walki z wrogiem. Zrobimy wszystko, aby te dzieła sztuki ulicznej zachowały się jako symbol naszego zwycięstwa - mówi gubernator Kijowa Ołeksij Kułeba.

Ukraina. Banksy zostawił po sobie ślady

Autentyczność muralu potwierdził osobiście sam autor - Banksy. Jak przekazał, na terenie Ukrainy znajduje się sześć takich dzieł. Wszystkie ulokowane są w miejscach najcięższych walk, jakie Ukraińcy stoczyli z Rosjanami. 

Jeden z murali przedstawia gimnastyczkę wykonującą stanie na rękach na małej kupce betonowego gruzu. Inny przedstawia kąpiącego się starca.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: mural | Banksy | kradzież | Ukraina | hostomel

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy