Reklama

Reklama

Prezydent Kosowa został oskarżony o zbrodnie wojenne

Prezydent Hashim Thaci, przywódca partyzantki podczas wojny o niepodległość Kosowa, podał się do dymisji. Będzie odpowiadał przed specjalnym sądem w Hadze za zbrodnie wojenne i zbrodnie przeciwko ludzkości.

Thaci ogłosił swoją rezygnację na konferencji prasowej w czwartek 5 listopada w Prisztinie, stolicy Kosowa. Powiedział, że robi krok "w celu ochrony integralności prezydencji Kosowa" - informuje  Associated Press.

Został postawiony w stan oskarżenia przez kosowski sąd z siedzibą w Hadze, powołany w celu osądzenia domniemanych zbrodni byłych przywódców rebeliantów albańskich.

Rzecznik prokuratora w Hadze powiedział Associated Press, że nie komentuje słów Hashima Thaci.


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy