Reklama

Reklama

​Prezydent Korei Płd.: Duże prawdopodobieństwo wojny z krajem Kim Dzong Una

"Istnieje duża możliwość wojny z Koreą Północną" - powiedział prezydent Korei Południowej Mun Dze In. "Nasze wojsko pozostaje w pełnej gotowości" - dodał.

"Rzeczywistość jest taka, że istnieje duża możliwość konfliktu zbrojnego na naszej granicy" - powiedział cytowany przez "The Independent" prezydent Korei Południowej.

Jak wskazał, jego kraj, uważnie się przygląda działaniom Kim Dzong Una, a wojsko jest w pełnej gotowości do ewentualnych działań.

Strefa graniczna między Koreą Północną i Południową pełni dziś rolę ograniczenia wszelkich incydentów militarnych i prowokacji. Jest to jednak najbardziej zmilitaryzowana przestrzeń we współczesnym świecie, w której znajduje się m.in. nowoczesny sprzęt wojskowy i największe na świecie pole minowe.

Reklama

Prowokacje Kim Dzong Una

Działania Korei Południowej są skutkiem informacji o niedzielnej, udanej próbie odpalenia pocisku balistycznego przez kraj Kim Dzong Una.

Północnokoreańska agencja informacyjna KCNA poinformowała wówczas, iż pocisk wystrzelony w niedzielę to rakieta typu Hwasong-12. Według Pjongjangu pocisk osiągnął wysokość 2115,5 km i pokonał 787 km.

W oświadczeniu wydanym w języku angielskim zaznaczono, że "test miał na celu sprawdzenie taktycznych i technologicznych specyfikacji opracowanego właśnie pocisku balistycznego zdolnego do przenoszenia dużych głowic nuklearnych".

Od początku br. Korea Północna dokonuje znacznie częściej prób z pociskami balistycznymi i bronią nuklearną. Dokonała już dwóch prób nuklearnych i 12 testów rakietowych.

Według zachodnich ekspertów Pjongjang osiągnął postęp w pracach nad pociskami balistycznymi i miniaturyzacją głowic nuklearnych.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy