Reklama

Reklama

Prezydent Duda zaapelował do Macrona. Domaga się konkretów

Proszę prezydenta Francji Emmanuela Macrona, by nie mówił o "śmierci mózgu NATO", ale zaproponował, co konkretnie możemy zrobić, aby poprawić naszą współpracę w NATO – zaapelował we wtorek w Londynie prezydent Andrzej Duda, zwracając się do przywódcy Francji.

Andrzej Duda uczestniczył tego dnia w sesji "NATO Engages: Defence and Deterence for a New Era".

Polski przywódca był pytany, czy nie uważa, że działania prezydenta Francji w odniesieniu do NATO, ale też UE - w kontekście sprzeciwu wobec otwarcia rozmów akcesyjnych z Macedonią Płn. i Albanią - nie są problematyczne.

Duda podkreślił, że Sojusz Północnoatlantycki jest jednym z kluczowych elementów stabilizacji i bezpieczeństwa w Europie. Przyznał, że jest wiele napięć tak w NATO, jak i w UE. "Ale te dwa sojusze - NATO i UE - to dwa największe sukcesy na świecie. To dwie najlepsze instytucje stworzone na świecie w ciągu ostatnich stu lat. Oczywiście mamy napięcia, bo w obu tych sojuszach mamy wiele krajów i wiele interesów" - oświadczył prezydent.

Reklama

Apelował do prezydenta Macrona, by nie mówił o "śmierci mózgu NATO". 

"Zaproponuj proszę, co możemy zrobić, aby poprawić naszą współpracę w NATO i UE. Konkretnie, proszę" - zaapelował polski prezydent, zwracając się do przywódcy Francji.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy