Reklama

Reklama

Prezydent Czech Miloš Zeman trafił do szpitala

77-letni prezydent Czech Miloš Zeman został zabrany karetką do szpitala. Jak poinformował dyrektor Centralnego Szpitala Wojskowego w Pradze prof. Miroslav Zavoral, polityk znajduje się na oddziale intensywnej opieki medycznej.

Prezydent Czech Miloš Zeman został w niedzielę przewieziony do Centralnego Szpitala Wojskowego w Pradze - poinformowała rzeczniczka szpitala. 

Dlaczego prezydent trafił do szpitala?

- Powodem jego hospitalizacji są powikłania, towarzyszące przewlekłej chorobie, na którą jest u nas leczony. Znamy diagnozę - powiedział lekarz prowadzący głowę państwa. Zavoral dodał, że prezydent został hospitalizowany na jego polecenie, a on nie ma zgody głowy państwa na przedstawienie postawionej diagnozy.

"Chciałbym z szacunkiem prosić, szczególnie polityków i dziennikarzy, o wrażliwość w związku z hospitalizacją pana prezydenta. Wszyscy możemy zachorować, wtedy na pierwszym miejscu powinno być człowieczeństwo i życzenia szybkiego powrotu do zdrowia. To jest to, co nakazuje nam wiara i sumienie"- napisał w sieci społecznościowej rzecznik Zemana, Jirzi Ovczaczek.

Reklama

Prezydent miał w niedzielę przyjąć premiera Andreja Babisza, którego ruch Ano zdobył najwięcej głosów w piątkowo-sobotnich wyborach do parlamentu Czech.

Czeski dziennikarz Jaroslav Gavenda umieścił na Twitterze wideo, na którym widać karetkę, odwożącą prezydenta do szpitala. 

Problemy zdrowotne czeskiego prezydenta

Prezydent Czech przebywał w Centralnym Szpitalu Wojskowym (UVN) w zeszłym miesiącu. W ciągu ostatnich lat Zeman trafiał tam kilkukrotnie. W ubiegłym roku przeszedł operację złamanej ręki. W 2019 roku spędził w szpitalu cztery dni, lekarze kazali mu zbadać słuch. W UVN Zeman został zaszczepiony przeciwko COVID-19.

Czeski prezydent jest w trakcie długotrwałego leczenia neuropatii w nogach, co ma związek z cukrzycą. Ze względu na problemy z nogami, w tym roku zaczął korzystać z wózka inwalidzkiego.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje