Reklama

Prezydenci Duda i Hollande "w cztery oczy"

Spotkanie prezydentów Polski i Francji Andrzeja Dudy i Francois Hollande'a rozpoczęło się w środę w Pałacu Elizejskim w Paryżu. Rozmowy mają dotyczyć dwustronnych relacji, w tym w ramach Trójkąta Weimarskiego oraz zbliżającego się szczytu klimatycznego.

"Prezydent spotka się na rozmowie w cztery oczy z prezydentem Hollande'em, a także na roboczym lunchu z prezydentem i premierem (Manuelem Vallsem)" - mówił dziennikarzom prezydencki minister Krzysztof Szczerski.

Po spotkaniu szefowie państw wygłoszą oświadczenia. Jak zaznaczył Szczerski, jest to pierwsza wizyta zagraniczna prezydenta po wyborach parlamentarnych, "w nowej sytuacji politycznej w Polsce". "Czas jest bardzo dobry. Będzie można podjąć pełny program spraw - i bilateralnych polsko-francuskich, i natowskich, i unijnych, także w kontekście pakietu klimatycznego" - podkreślił minister.

Reklama

Szczerski wskazał, że Francja jest dla Polski jednym ze strategicznych partnerów w polityce europejskiej. Podkreślił też, że prezydent Duda jest zainteresowany podtrzymaniem dialogu polsko-francuskiego w formacie Trójkąta Weimarskiego na najwyższym szczeblu. "Dawno nie było szczytu Trójkąta Weimarskiego. Prezydent będzie apelował w Paryżu, by przywrócić ten rytm spotkań na szczycie" - dodał.

Z Paryża Katarzyna Nocuń

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Andrzej Duda | Francois Hollande

Reklama

Reklama

Reklama