Reklama

Reklama

Prezenterka dostała udaru w programie na żywo. Jest wideo

Zaczęła "gubić" słowa, powtarzać te same zdania i wyraźnie było widać, że coś dzieje się z mięśniami twarzy prezenterki Julie Chin, która w programie na żywo czytała wiadomości. Kobieta przeprosiła widzów, mówiąc, że "coś się z nią dzieje" i przekazała głos swojej koleżance. Po przewiezieniu do szpitala okazało się, że kobieta miała udar mózgu.

Do zdarzenia doszło w sobotę rano w czasie programu na żywo w telewizji NBC KJRH.

Prezenterka miała udar w programie na żywo

Julie Chin zaczęła mieć trudności podczas czytania informacji dotyczących odwołanego lotu misji Artemis I. Wyraźnie zdezorientowana zaczęła "gubić" i powtarzać swoje słowa. Po kilku sekundach walki zwróciła się widzów, mówiąc: "Przepraszam, coś się ze mną dzieje dzisiaj" i przekazała głos swojej koleżance, która zaprezentowała pogodę.

Prezenterka poinformowała kolejnego dnia w poście na Facebooku, że lekarze stwierdzili, iż w programie miała początek udaru. "Niektórzy z was byli tego naocznymi świadkami i bardzo mi przykro, że tak się stało" - napisała Chin. Dodała, że przed występem czuła się świetnie

Reklama

"Jednak w ciągu kilku minut, podczas wiadomości, zaczęły się dziać różne rzeczy. Po pierwsze, straciłam częściowe widzenie w jednym oku. Nieco później moja ręka i ramię zdrętwiały. Wiedziałam, że dzieje się coś naprawdę niepokojącego, kiedy moje usta nie wypowiadały słów, które były tuż przede mną na teleprompterze" - napisała.

Dodała, że współpracownicy natychmiast zadzwonili pod numer alarmowy. Karetka zabrała ją do szpitala, gdzie przeszła szczegółowe badania. Lekarze zdiagnozowali, że kobieta miała początki udaru.

Prezenterka przypomina, że objawy udaru nie zawsze są oczywiste, a najważniejsze jest, by szybko je rozpoznać i działać. 

Jakie są objawy udaru?

Ministerstwo Zdrowia informuje, że wśród objawów udaru są kłopoty z mówieniem i rozumieniem tego, co mówią inni. Może pojawić się też paraliż lub drętwienie twarzy, rąk lub nóg, które często dotyczy to tylko jednej strony ciała. Osoba, która przechodzi udar, może mieć też problemy z widzeniem w jednym lub obu oczach. Mogą także wystąpić trudności z chodzeniem, a także pojawić się nagły i silny ból głowy.

Jeśli podejrzewasz, że ktoś w Twojej obecności może mieć udar, działaj szybko i sprawdź:

  • U - utrudniona mowa. Poproś o powtórzenie prostej frazy. Czy mowa jest niewyraźna lub dziwna?
  • D - dłoń opadnięta. Poproś osobę, aby podniosła obie ręce. Czy jedna ręka opada w dół? A może nie może podnieść jednej ręki?
  • A - asymetria ust. Poproś tę osobę, aby się uśmiechnęła. Czy opadnie jedna strona twarzy?
  • R - rozmazane widzenie. Spytaj, czy widzi wyraźnie.

Jeśli zaobserwujesz którykolwiek z tych objawów, natychmiast zadzwoń pod numer alarmowy 112.

Więcej informacji o objawach udaru znajdziesz na stronie pacjent.gov.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy